Najważniejszą inwestycją, zarówno ze względów komunikacyjnych, ale też bezpieczeństwa była przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino. Od kilkunastu miesięcy jeździmy idealnie równą ul. Filaretów i Krochmalną, mamy odnowione szkoły, a nasze dzielnice w ciągu ostatnich lat nabrały blasku. 

 

 „Kolizyjne” skrzyżowanie już bezpieczne

Inwestycja związana z przebudową skrzyżowania Bohaterów Monte Cassino i Armii Krajowej kosztowała 7,6 mln zł. Objęła przebudowę skrzyżowania wraz z remontem ulicy Bohaterów Monte Cassino do ul. Pustowójtówny w jedną stronę, a w drugą stronę do ul. Krasińskiego. Została przebudowana zatoka przystankowa oraz powstała trakcja trolejbusowa. Zmodernizowano al. Kraśnicka na odcinku od ul. Pielęgniarek do Powstania Styczniowego.

To nie koniec zmian w tamtym rejonie. Jeszcze w tym roku będzie gotowa dokumentacja na remont dalszej części ul. Bohaterów Monte Cassino na odcinku od ul. Krasińskiego do Armii Krajowej i dalej do ronda z ul. Zana. Zostanie poprawiona nawierzchnia, na całej długości powstanie ścieżka rowerowa. Remont przejdzie też kładka nad Bohaterów Monte Cassino. Obecne schody zostaną poprawione, a wyremontowana kładka będzie służyć pieszym i rowerzystom.

Jeździmy nową ul. Filaretów

Niemal 20 mln zł kosztowała z kolei przebudowa ul. Filaretów. Jezdnia została poszerzona, wyremontowany wiadukt, piesi mogą się cieszyć z chodników, a rowerzyści z biegnącej wzdłuż ulicy Filaretów ścieżki rowerowej i stacji wypożyczalni rowerów. Ulica, szczególnie u wlotu w Głęboką korkuje się znacznie rzadziej, bo powstały dwa pasy do skrętu w prawo.

Cała ulica ma po dwa pasy w obu kierunkach, co daje duży komfort jazdy. – Idealnie równa nawierzchnia i znaczenie szersza jezdnia. W porównaniu z tym co było jeszcze dwa lata temu to po prostu raj – nie ukrywa Leszek, mieszkaniec LSM.

Cieplejsze szkoły

Termomodernizację przeszedł budynek Gimnazjum nr 7 przy ul. Krasińskiego 7. Remontu doczekała się także bieżnia sportowa znajdująca się przy tej szkole. Wartość inwestycji to ponad 1 mln 600 tys. zł. – Miło przyjść do odnowionej i ocieplonej szkoły. Nasze dzieci uczą się w lepszych warunkach, to bardzo ważne  – nie ukrywa pani Joanna, mama jednego z uczniów.

Termomodernizację wykonano też w IX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Struga 6 za kwotę niemal półtora miliona zł. Wcześniej remont przeszły sale lekcyjne w tej szkole.

Krochmalną jak po maśle

Kierowcy na szczęście zdążyli już zapomnieć, jak jeździło się jeszcze przed trzema latami ul. Krochmalną. Teraz droga jest równa i bezpieczna. Po obu stronach są wydzielone pasy dla rowerów. I co ważne dla pieszych, są przejścia dla pieszych ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną i tzw. azylami bezpieczeństwa na środku jezdni.

Wkrótce ruch na tej ulicy jeszcze bardziej się usprawni. W przebudowie jest właśnie skrzyżowanie ul. Krochmalnej z Gazową. W jego miejsce powstaje rondo oraz nowa droga dojazdowa do Stadionu Miejskiego.