Do mieszkańców dzielnicy Konstantynów trafiło w ubiegłym tygodniu ok. 4 tysiące listów. Rada Dzielnicy prosi ich, by zgłaszali swoje propozycje, na co wydać swoją rezerwę w kasie miejskiej na rok 2015.

 

Jak co roku Rada Dzielnicy Konstantynów otrzymała środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu Miasta Lublin do rozdysponowania na realizację najważniejszych potrzeb w dzielnicy.

- Bardzo mi zależy, żeby udział w podziale pieniędzy wzięła jak największa liczba mieszkańców, którzy doskonale znają problemy swojego otoczenia. Już pojawiają się pierwsze pomysły, m.in. wymiana chodnika na ul. Rogińskiego czy wymiana nawierzchni na ul. Cieszkowskiego – mówi Łukasz Bilik, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów. - Od kilku lat staramy się, by decyzje dotyczące podziału środków z rezerwy celowej czy też propozycje do realizacji ze środków budżetu miasta były podejmowane przy czynnym udziale mieszkańców.

Przewodniczący podkreśla, że mieszkańcy nie pozostają obojętni. - Są aktywni i chcą podejmować wspólne, odpowiedzialne decyzje – dodaje Łukasz Bilik.

Do dyspozycji pozostaje kwota 129 tys. zł. Kwota ta może być przeznaczona na realizację zadań inwestycyjnych i remontowo-modernizacyjnych, m.in. w zakresie: przebudowy i remontów dróg wewnętrznych, chodników i schodów, budowy parkingów i zatok parkingowych, wykonania i zakupu wiat przystankowych, budowy lub modernizacji placów zabaw, zieleńców, małej architektury ogrodowej, zagospodarowania skwerów, remontów i modernizacji boisk oraz infrastruktury sportowej, budowy lub modernizacji oświetlenia ulic i placów.

Wnioski można przekazać kontaktując się bezpośrednio z Radą Dzielnicy Konstantynów bądź pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 27 lutego.