Odnowiony budynek, bezpieczeństwo uczniów, ciekawe projekty edukacyjne, dwujęzyczna sekcja hiszpańska – to nie jedyne atuty IX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. O tym, w jakim stanie zostawia szkołę swojemu następcy zapytaliśmy Zofię Bielecką, dyrektora placówki.

Czytaj więcej...

To były wzruszające chwile. Z okazji 50-lecia Przedszkola nr 36 "Tęczowa Łąka" na LSM w Lublinie spotkały się trzy pokolenia wychowanków: równolatkowie placówki ich dzieci i wnuki. Nie zabrakło gratulacji i wspomnień.

Czytaj więcej...

Czy mieszkańcy dzielnicy LSM mogą czuć się bezpiecznie, jakie zgłaszają problemy i jak miasto może pomóc w ich rozwiązaniu – o to dopytywał policjantów wiceprezydent Grzegorz Siemiński podczas spotkania w czwartek w IV komisariacie policji. Okazuje się, że największą bolączką jest nadmierny ruch na ul. Wallenroda. Jedynym wyjściem byłaby zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Czytaj więcej...

17-latek z Lublina zaatakował na cmentarzu dwie kobiety. Jednej przyłożył nóż do szyi, drugiej próbował wyrwać torebkę. Młodzieniec właśnie trafił za kratki.

Czytaj więcej...

Dzięki przebudowie ul. Filaretów w Lublinie kierowcom przybyło pasów ruchu, a rowerzystom bezpieczna trasa. Drogowcy nie uniknęli jednak usterek, które wiosną muszą naprawić.

Czytaj więcej...