To były wzruszające chwile. Z okazji 50-lecia Przedszkola nr 36 "Tęczowa Łąka" na LSM w Lublinie spotkały się trzy pokolenia wychowanków: równolatkowie placówki ich dzieci i wnuki. Nie zabrakło gratulacji i wspomnień.

 

- To dla mnie ogromny zaszczyt gościć na tak wspaniałej imprezie - mówi Jadwiga Mach, radna klubu "Wspólny Lublin". - Dziś mogliśmy spotkać tutaj zarówno 50-latków, ich dzieci i wnuki. Wszyscy chodzili do tego przedszkola. Serdecznie gratuluję wychowankom oraz gronu pedagogicznego tak wzruszającego jubileuszu.

Przedszkole nr 36 przy ul. Konrada Wallenroda 4 miało rozpocząć swoją działalność 1 września 1964 roku. Ale okazało się, że na czas nie wykonano wszystkich prac i przez ponad dwa miesiące dzieci dowożono autokarem do leśniczówki w Dąbrowie koło Lublina do tzw. „Leśnego Przedszkola". Dopiero 11 listopada 1964 r. budynek oddano do użytku.

Pierwszą kierowniczką Państwowego Przedszkola Nr 36 była Henryka Król. Od 2007 roku przedszkolem kieruje Małgorzata Samkowska. - Kontynuujemy piękne tradycje naszego przedszkola. Mamy świetną kadrę nauczycielską i korzystamy z najnowszych metod nauczania - przekonuje dyrektor Samkowska.

Ogromne zaangażowanie nauczycieli dostrzegają dzieci i ich rodzice, - Nasza pani jest fajna - mówią wychowankowie. - Wymyśla nam różne zabawy, ładnie śpiewa i bardzo dużo o wszystkim wie.

 

Jubileusz 50-lecia Przedszkola nr 36 - zdjęcia