Mieszkańcy ulic: Jaspisowej, Jantarowej i Kryształowej proszą o wydłużenie trasy autobusów linii nr 14, 31 i 42 do pętli na al. Kraśnickiej. W tej sprawie złożył również interpelację Marcin Nowak, radny Wspólnego Lublina.

 

- Skierowałem do prezydenta Krzysztofa Żuka interpelację w sprawie wydłużenia trasy autobusów linii nr 14, 31 i 42 do pętli usytuowanej przy al. Kraśnickiej. To reakcja na prośbę wystosowaną do mnie przez mieszkańców ulic: Jaspisowej, Jantarowej i Kryształowej – podkreśla Marcin Nowak, radny klubu Wspólny Lublin.

W tym rejonie mieszka obecnie blisko półtora tysiąca mieszkańców. Ich liczba jeszcze się zwiększy w najbliższym okresie w związku z planowanymi tam inwestycjami. – Są to na ogół młodzi ludzie, który korzystają z komunikacji miejskiej. Dowożą w ten sposób dzieci do szkół, czy jeżdżą do pracy. Wydłużenie trasy kursujących tam autobusów byłoby dla nich dużym udogodnieniem – uważa radny Nowak.

Jak się dowiedzieliśmy, Zarząd Transportu Miejskiego będzie analizował te propozycje po zakończeniu przebudowy skrzyżowania al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II.