Od 3 lipca w plenerze, w wąwozie na Czubach rusza taneczna integracja mieszkańców. Odbędą się m. in. kursy tańca z instruktorem oraz dancingi. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach programu Dzielnice Kultury - Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina. Taneczne spotkania parkowe będą odbywały się w lipcu i sierpniu w Altanie Parku im. Jana Pawła II (położona jest w wąwozie opodal osiedli Widok i Poręba na Czubach). W każdy czwartek od godz.18 odbędzie się taneczna integracja i animacja dla dzieci, od 19 nauka tańca z instruktorem, a od 20 będzie trwała zabawa taneczna. Zajęcia są bezpłatne, przewidziano także niespodzianki.

Dodatkowo 5 i 19 lipca oraz 2 i 16 sierpnia (soboty) od godz. 18 do 22 taneczne spotkania przybiorą klimat dancingów. Bawimy się przy akompaniamencie solisty grającego na instrumentach klawiszowych. Artysta ten przygrywał do tańca w wielu lokalach i restauracjach.

Integrację i animację poprowadzą renomowani animatorzy czasu wolnego z Marzeną Jakubowską na czele. Naukę tańca zajmie się APT Akademia Promocji Tańca Magdalena Woszczek. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach programu Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina. Organizatorem jest Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin oraz Dzielnicowy Dom Kultury ,,Węglin”. Zabawę taneczną oraz niespodzianki organizuje Ryszard Czerwieniec, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czuby Południowe.