Od soboty jeździmy ul. Zelwerowicza. Nowa arteria na Czechowie połączyła ul. Choiny z Koncertową i Poligonową.

Czytaj więcej...

Poprawa komunikacji miejskiej na Czechowie, Sławinie i Sławinku, budowa basenu w Zespole Szkół na Sławinie, remonty oraz modernizacja szkolnych obiektów sportowych, profilaktyka zdrowotna, troska o rodziny najuboższe oraz seniorów – takie są potrzeby tej części miasta. Ludzie Wspólnego Lublina znają te problemy, bo słuchają mieszkańców.

Czytaj więcej...

Miliony na budowę ulicy Poligonowej i Zelwerowicza oraz przedłużenia al. Solidarności, nowa szkoła na Sławinie – to tylko niektóre z ważnych inwestycji, które zmieniają życie mieszkańców. Miasto zaczęło wreszcie wykorzystywać swoją szansę. Tych inwestycji nie byłoby gdyby nie Wspólny Lublin. Teraz chcemy dokończyć to, co w ostatnich latach udało się rozpocząć.

Czytaj więcej...

W sobotę uroczyście otwarto Zespół Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie, który tworzą Przedszkole nr 86, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki oraz Gimnazjum nr 27. Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk szczególnie dziękował radnej Jadwidze Mach, która od lata zabiegała o szkołę w tej dzielnicy.

Czytaj więcej...

Przejażdżki balonem, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie, koncert orkiestry dętej i pokaz ratownictwa medycznego. Te i inne atrakcje czekały w sobotę na festynie zorganizowanym przed Gimnazjum nr 5 z okazji 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów".

Czytaj więcej...

1 września uczniowie zaczęli naukę w nowej szkole na Sławinie. Problem jednak stanowiło bezpieczne dojście do szkoły. Na części ul. Sławinkowskiej nie było chodnika, nie było również przejścia dla pieszych. – Zrobiłam wszystko, by dzieci były bezpieczne – podkreśla Jadwiga Mach, radna klubu Wspólny Lublin.

Czytaj więcej...

1 września uczniowie zaczną naukę w nowej szkole na Sławinie. Do budynku przy ul. Sławinkowskiej zostanie przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki, ale znajdzie się tam też gimnazjum oraz przedszkole. We wtorek mogliśmy zobaczyć wnętrza szkoły.

Czytaj więcej...

Wieńce, inscenizacje historyczne, muzyka ludowa – takie atrakcje czekają już w niedzielę na dorocznych dożynkach dworskich w Muzeum Wsi Lubelskiej. Początek o godz. 14 w kościele z Matczyna. 

Czytaj więcej...

Dziś po raz kolejny Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje potańcówkę. Organizatorzy zapewniają, że tańce potrwają „do utraty tchu”. Początek imprezy o godz. 19. Wszyscy przebrani w stroje nawiązujące do okresu dwudziestolecia międzywojennego wejdą na bilet ulgowy.

Czytaj więcej...

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Roztoczański Park Narodowy przyłączyły się do grona placówek, które będą obchodziły ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół. W piątek w całej Polsce kilkanaście ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych otworzy swoje bramy bezpłatnie, by przypomnieć wszystkim odwiedzającym, jak ważne dla człowieka i całego środowiska są zagrożone wyginięciem pszczoły.

Czytaj więcej...