Amerykańska firma Convergys ogłosiła, że otwiera w Lublinie nowy oddział. Trwa już rekrutacja pierwszych pracowników. Do końca roku znajdzie tam zatrudnienie 250 osób.

 

Convergys Corporation, globalny lider w zarządzaniu relacjami z klientem, ogłosił dziś plany otwarcia w maju nowego oddziału firmy w Lublinie. Będzie on zlokalizowany w Nord Office Park, w którym trwają prace wykończeniowe. Convergys rozpoczął już rekrutację pierwszych pracowników. Do końca roku firma planuje zatrudnić w Lublinie 250 osób.

W ramach nowo podpisanej umowy pomiędzy Convergys a wiodącym europejskim dostawcą usług telekomunikacyjnych, firma planuje zaoferować w Lublinie wsparcie klienta w języku niemieckim. Pracownicy zajmą się telefoniczną obsługą w języku niemieckim klientów firmy telekomunikacyjnej Telefonica. Znajomość języka u kandydatów do pracy będzie potwierdzana testem. Osoby zainteresowane karierą w Convergys mogą się zgłaszać poprzez stronę www.convergys.pl.

– Ostatni ranking fDi Magazine z grupy Financial Times wyróżnia nasze miasto, jako jedną z 10 lokalizacji w Europie Środkowej i Wschodniej o najlepszej strategii przyciągania inwestycji zagranicznych. Także inwestycja Convergys to dowód naszej wiarygodności – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. 

Oddział w Lublinie będzie drugą, po Szczecinie, lokalizacją firmy w Polsce. Convergys, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zatrudnia ponad 125 tys. pracowników na całym świecie i obserwuje możliwości dalszego rozwoju w Polsce oraz całym obszarze EMEA.