Firma Skanska, wykonawca ulicy Zelwerowicza w Lublinie obiecuje, że prace może zakończyć na przełomie października i listopada tego roku. Zgodnie z umową ma czas na budowę do końca października 2015 r.

 

Jak informują miejscy urzędnicy, większość prac ziemnych została już wykonana. W 10-15 proc. zaawansowane są roboty związane z sieciami: gazową, wodociągową, elektryczną, deszczową. Równocześnie trwają prace przy elementach wiaduktu, po którym ul. Zelwerowicza pobiegnie nad terenem suchej doliny.

Nowa dwujezdniowa arteria zacznie się na wysokości ul. Choiny (w okolicy ul. E. Wojtasa) i skończy przy ul. Poligonowej. Będzie miała 1,7 km długości.

- Po obu stronach ulicy powstaną chodniki dla pieszych oraz ścieżka rowerowa. Ustawione zostaną ekrany akustyczne. Na Zelwerowicza będą cztery skrzyżowania: u zbiegu z Poligonową, Staczyńskiego, Koncertową, Gorczańską. Roboty czysto drogowe na ul. Zelwerowicza mają ruszyć w maju - informuje Ratusz.

Miastu zależy na szybkim zakończeniu budowy ul. Zelwerowicza, gdyż tędy będzie przebiegało alternatywne połączenie umożliwiające mieszkańcom Botanika wyjazd z osiedla w momencie rozpoczęcia robót związanych z przebudową skrzyżowania al. Solidarności, ul. gen. Ducha i al. Sikorskiego. Przebudowa tego skrzyżowania może ruszyć jeszcze w tym roku.