Miasto buduje zaplecze dla obiektów sportowych w Gimnazjum nr 16 w Lublinie. Będą szatnie, łazienki, sale do ćwiczeń, gabinet odnowy biologicznej. Inwestycja kosztuje ponad 5 mln zł.

 

W Gimnazjum nr 16 od 2004 roku działa Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży o profilu piłka nożna. Takich ośrodków w kraju jest 16. Szkoła przyjmuje młodzież z klubów sportowych i wyłapuje talenty. Trafiają do klubów ekstraklasy, takich jak Legia Warszawa, Lech Poznań, Ruch Chorzów.

– Powstający budynek sportowy z zapleczem szatniowym to dokończenie dużej inwestycji sportowej. Szkoła ma pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni do gry w piłkę. Budynek ten jest niezbędny jako zaplecze dla zawodników. Cieszę się, że uczniowie mają takie warunki do rozwijania swoich talentów – mówi Mariusz Banach, radny klubu Wspólny Lublin.

Podobnego zdania jest Marek Jakubowski z klubu Wspólny Lublin. – Cała komisja oświaty wspierała tę inwestycję. Ten budynek był niezbędny, bo wybudowano piękne obiekty sportowe, a nie było zaplecza dla młodzieży, dla zawodników. To jest też duży sukces pani dyrektor, która umiała przekonać radnych, żeby przekazali na ten cel pieniądze. Teraz liczymy na sportowe sukcesy! – nie kryje Marek Jakubowski.