Ratusz wybrał już firmę, która wybuduje ul. Zelwerowicza. – Przetarg wygrała Skanska – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza. Inwestycja powinna być zakończona jesienią 2015 roku.

 Budowa pochłonie 24,5 mln zł. To o prawie 13 mln zł mniej niż był gotów wydać Ratusz. Pierwotnie rezerwował na ten cel 37,3 mln zł. – Najniższą ofertę złożyła Skanska – tłumaczy K. Kieliszek. Trasa ma być gotowa do końca października 2015 roku.

Nowa arteria pobiegnie od skrzyżowania z ul. Choiny i Wojtasa aż do ul. Poligonowej. – Będzie mieć 1,7 kilometra. Na całej długości powstaną dwie jezdnie przedzielone pasem zieleni. Przy drodze zostaną wybudowane również chodniki i ścieżki rowerowe – dodaje Kieliszek. – To niezwykle istotna inwestycja dla Lublina, bo połączy dwa dojazdy do obwodnicy.

Zelwerowicza będzie też fragmentem obwodnicy wewnątrzmiejskiej. Na tę inwestycję czekają też mieszkańcy Sławina, Sławinka i Czechowa Północnego. – Droga będzie alternatywną dla osób, które stoją obecnie w korkach na Willowej. Rozładuje ruch, ale odciąży też inne ulice na Czechowie – uważa pan Michał z Czechowa.