Przejażdżki balonem, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie, koncert orkiestry dętej i pokaz ratownictwa medycznego. Te i inne atrakcje czekały w sobotę na festynie zorganizowanym przed Gimnazjum nr 5 z okazji 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów".

 

Zabawa rozpoczęła się o godz. 12 na placu przy ul. Smyczkowej 3 konkursem na najładniejszego psa rasowego i nierasowego. Nagrody przyznawało jury oraz publiczność. Mnóstwo oklasków zebrały popisy najmłodszych wychowanków domu kultury z Czechowa oraz koncert orkiestry dętej z Bychawy.

- Wspaniała zabawa - nie ukrywała Jadwiga Mach, radna Wspólnego Lublina z Czechowa. - Aż miło popatrzeć na uśmiechnięte buzie dzieciaków. Bawią się tutaj całe rodziny.

Mnóstwo atrakcji czekało też na najmłodszych mieszkańców. Do swojej dyspozycji mieli m.in. dmuchany zamek, zjeżdżalnie, mogli wybrać się na rodzinny przejazd bryczką po osiedlu, wziąć udział w happeningu plastycznym i za darmo popluskać się w basenie Gimnazjum nr 5.

- Przyszedłem z mamą i siostrą - opowiada 8-letni Maciek. - Brałem już udział w kilku konkursach, a teraz zjeżdżam na zjeżdżalniach. Potem idę na kiełbaski z grilla.

Hitem popołudnia był balon, z pokładu którego można było podziwiać panoramę Lublina. - Dzisiejszy festyn to idealny pomysł na spędzenie soboty. Tym bardziej, że pogoda dziś wyjątkowo dopisuje - zapewniał Mariusz Banach, radny Wspólnego Lublina.

Dla mieszkańców przygotowano też specjalne atrakcje. Wśród nich, m.in. pokaz ratownictwa medycznego, sekcji antyterrorystycznej lubelskiej policji, karate oraz bezpłatne znakowanie rowerów. Na uczestników czekał też poczęstunek (za drobną opłatą): grill, popcorn i wata cukrowa.