W sobotę uroczyście otwarto Zespół Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie, który tworzą Przedszkole nr 86, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki oraz Gimnazjum nr 27. Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk szczególnie dziękował radnej Jadwidze Mach, która od lata zabiegała o szkołę w tej dzielnicy.

Czytaj więcej...

1 września uczniowie zaczęli naukę w nowej szkole na Sławinie. Problem jednak stanowiło bezpieczne dojście do szkoły. Na części ul. Sławinkowskiej nie było chodnika, nie było również przejścia dla pieszych. – Zrobiłam wszystko, by dzieci były bezpieczne – podkreśla Jadwiga Mach, radna klubu Wspólny Lublin.

Czytaj więcej...

1 września uczniowie zaczną naukę w nowej szkole na Sławinie. Do budynku przy ul. Sławinkowskiej zostanie przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki, ale znajdzie się tam też gimnazjum oraz przedszkole. We wtorek mogliśmy zobaczyć wnętrza szkoły.

Czytaj więcej...

Wieńce, inscenizacje historyczne, muzyka ludowa – takie atrakcje czekają już w niedzielę na dorocznych dożynkach dworskich w Muzeum Wsi Lubelskiej. Początek o godz. 14 w kościele z Matczyna. 

Czytaj więcej...

Dziś po raz kolejny Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje potańcówkę. Organizatorzy zapewniają, że tańce potrwają „do utraty tchu”. Początek imprezy o godz. 19. Wszyscy przebrani w stroje nawiązujące do okresu dwudziestolecia międzywojennego wejdą na bilet ulgowy.

Czytaj więcej...

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Roztoczański Park Narodowy przyłączyły się do grona placówek, które będą obchodziły ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół. W piątek w całej Polsce kilkanaście ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych otworzy swoje bramy bezpłatnie, by przypomnieć wszystkim odwiedzającym, jak ważne dla człowieka i całego środowiska są zagrożone wyginięciem pszczoły.

Czytaj więcej...

W niedzielę o godz. 15 warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem. Tym razem zapoznamy się z bogatym zbiorem roślin użytkowych w Ogrodzie i dowiemy się między innymi: co kryje się pod tajemniczą nazwą wężymord, jaka roślina jest słodsza od cukru, a jaka wywołała wojnę, skąd przywędrował do nas pospolity ziemniak.

Czytaj więcej...

Z powodu zapowiadanych na weekend złych warunków atmosferycznych, odwołane zostają prace bitumiczne na przebudowywanym odcinku al. Solidarności. Nie będzie więc zapowiadanych zmian na tym odcinku.

Czytaj więcej...

W niedzielę o godz. 15 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem. Tematem spotkania będą tym razem rośliny biblijne. Przewodnik będzie czekał na chętnych od godz. 14.45 przy wejściu do ogrodu znajdującym się przy ul. Willowej. Czas trwania spaceru – około 2 godz.

Czytaj więcej...

Trwają prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni drogowej na budowanym przedłużeniu al. Solidarności. Dziś i jutro ruch w obu kierunkach odbywał się będzie przez wybudowany wiadukt do ronda Krwiodawców. W tym czasie całkowicie zamknięta będzie al. Solidarności pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Generała Ducha i al. Sikorskiego a al. Warszawską.

Czytaj więcej...