Dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, policyjny radiowóz, występy artystyczne – to tylko niektóre atrakcje X Rodzinnego Festynu Środowiskowego „Eko, zdrowo, na sportowo”. Festyn pod patronatem radnej Jadwigi Mach, przewodniczącej Komisji ds. Rodziny, odbył się w sobotę w Szkole Podstawowej nr 14 w Lublinie.

 

- Jest świetna zabawa. Najbardziej podobał mi się radiowóz, bo pan policjant pozwolił nam wejść do środka. Był też prawdziwy konik – mówiła Ola, uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 w Lublinie, która na festyn przyszła z całą rodziną.

Festyn już po raz 10 organizuje SP nr 14. – W tym roku tematem przewodnim festynu jest ekologia. Wszystkie potrawy są przygotowane z ekologicznych produktów. Dzieci przygotowały wspaniały program artystyczny – podkreślają organizatorzy.

Patronem wydarzenia jest radna Wspólnego Lublina Jadwiga Mach. – Najważniejsze jest to, że ten festyn integruje całe rodziny. To prawdziwe święto naszej dzielnicy – mówi radna, która tego dnia otrzymała wyjątkową szklaną różę w podzięce za wspieranie działań szkoły od Celiny Stasiak, prezes Okręgu Lubelskiego ZNP.

 

Festyn „Eko, zdrowo, na sportowo” - zdjęcia