1 września uczniowie zaczęli naukę w nowej szkole na Sławinie. Problem jednak stanowiło bezpieczne dojście do szkoły. Na części ul. Sławinkowskiej nie było chodnika, nie było również przejścia dla pieszych. – Zrobiłam wszystko, by dzieci były bezpieczne – podkreśla Jadwiga Mach, radna klubu Wspólny Lublin.

 

Do budynku przy ul. Sławinkowskiej zostanie przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki, ale znajdzie się tam też gimnazjum oraz przedszkole. – Wreszcie osiedle Sławin i prężnie rozwijający się Botanik doczekał się szkoły z prawdziwego zdarzenia. Co roku przybywa tutaj mieszkańców i młodych małżeństw z dziećmi. Od września jest tu 8 klas pierwszych i już tylko to pokazuje, jak ta szkoła jest tu potrzebna – podkreśla Jadwiga Mach, radna klubu Wspólny Lublin, która o szkołę walczyła blisko 20 lat.

To dzięki jej staraniom dzieci mogą teraz bezpiecznie chodzić do szkoły. Prace zakończono w ubiegły weekend. – Trzeba było dobudować część chodnika oraz zrobić przejście dla pieszych. Inaczej byłoby zbyt niebezpiecznie. A tą drogą chodzi o. 40 procent uczniów tej szkoły, w tym również dzieci z przedszkola. W okolicach przejścia będzie również osoba, która pomoże dzieciom przejść przez ulicę – mówi radna Jadwiga Mach.