W sobotę uroczyście otwarto Zespół Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie, który tworzą Przedszkole nr 86, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki oraz Gimnazjum nr 27. Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk szczególnie dziękował radnej Jadwidze Mach, która od lata zabiegała o szkołę w tej dzielnicy.

 

1 września uczniowie zaczęli naukę w nowej szkole na Sławinie. W budynku przy ul. Sławinkowskiej mieści się Zespół Szkół nr 12. Ale dopiero w sobotę uroczyście otwarto obiekt. – Jest osoba, której należą się szczególne podziękowania. To radna z klubu Wspólny Lublin, Jadwiga Mach, która wystarała się o budowę tej szkoły – mówił Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin, który wręczył radnej przepiękny bukiet kwiatów. Dziękował również Ewie Dumkiewicz-Sprawce, dyrektorowi Wydziału Oświaty i Wychowania w UM Lublin.

Sama radna przyznała, że była niemal jak kierownik budowy przy tej inwestycji. – Mam nadzieję, że ta szkoła będzie jak drugi dom dla dzieci, nauczycieli i całej dzielnicy – mówiła Jadwiga Mach.

 

Otwarcie szkoły – fotogaleria 1

Otwarcie szkoły – fotogaleria 2