W przyszłym tygodniu (9 kwietnia) rozpocznie się przebudowa ul. Walecznych na odcinku od ul. Ponikwoda do ul.Berberysowej. Na czas prac wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. Na wymienionym odcinku obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Czytaj więcej...

Ludzie Wspólnego Lublina uważają, że ważne są nie tylko te wielkie inwestycje, które zmieniają nasze miasto, ale również te dzięki którym inaczej wygląda nasze życie w dzielnicach. Na Tatarach chcą zbudować basen i stworzyć Biuro Obsługi Mieszkańców. Chcą też, by powstały targowiska na Felinie i Ponikwodzie.

Czytaj więcej...

Okręg nr V to Tatary, Hajdów-Zadębie, Ponikwoda, Kalinowszczyzna i Felin. Kandydaci Wspólnego Lublina na radnych znają problemy tych dzielnic, bo słuchają mieszkańców. Wśród nich są doświadczeni samorządowcy, ludzie z pasją, społecznicy, nauczyciele i lekarze.

Czytaj więcej...

Dyrekcja, nauczyciele i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie wyszli z inicjatywą budowy hali sportowej przy placówce. Ich starania obiecał wesprzeć przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk. – Projekt cieszy się bardzo dużym poparciem społeczności lokalnej – podkreśla przewodniczący.

Czytaj więcej...

Zakończyła się budowa ul. Cynamonowej. Nowa droga stanowi dogodny dojazd do szybko rozwijających się osiedli na Rudniku. Budowa trwała 87 dni i kosztowała 1,1 mln zł. Jak mówią sami mieszkańcy, nie byłoby tej inwestycji gdyby nie pomoc przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kowalczyka i prezydenta Krzysztofa Żuka.

Czytaj więcej...

Miliony na budowę ulicy Węglarza, Lwowskiej oraz nowego odcinka ul. Mełgiewskiej, nowe boiska, biblioteki i bloki – to tylko niektóre z ważnych inwestycji, które zmieniają życie mieszkańców. Miasto zaczęło wreszcie wykorzystywać swoją szansę. Tych inwestycji nie byłoby gdyby nie Wspólny Lublin.

Czytaj więcej...

Dziś w Domu Pomocy Społecznej „Kalina” przy ul. Kalinowszczyzna 84 otwarto nowy oddział przeznaczony dla 25 osób z chorobą Alzheimera. Podczas uroczystości wykład pt.: „Starzejące się społeczeństwo w aspekcie polityki klastrowej w nowej perspektywie Unii Europejskiej - marką miasta Lublin” wygłosił prof. dr hab. Piotr Książek z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Czytaj więcej...

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ul. Walecznych w Lublinie na odcinku od ul. Ponikwoda do ul. Berberysowej. 150-metrowy odcinek tej drogi to zmora kierowców. Jezdnia ma tutaj zaledwie 5,5 metra szerokości i wielkim problemem jest, kiedy na drodze muszą się minąć dwa większe samochody.

Czytaj więcej...

To absolutny rekord w Lublinie. Pod projektem uchwały obywatelskiej w sprawie budowy basenu w dzielnicy Tatary podpisało się ponad 5 tysięcy osób. Na czwartkowej sesji radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie poparli tę inwestycję.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy dzielnicy Tatary i Hajdów-Zadębie zbierają podpisy pod projektem uchwały obywatelskiej w sprawie budowy basenu w dzielnicy Tatary. – W ciągu 3 dni udało się zebrać 3300 podpisów. To absolutny rekord w historii Lublina – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Czytaj więcej...