Ludzie Wspólnego Lublina uważają, że ważne są nie tylko te wielkie inwestycje, które zmieniają nasze miasto, ale również te dzięki którym inaczej wygląda nasze życie w dzielnicach. Na Tatarach chcą zbudować basen i stworzyć Biuro Obsługi Mieszkańców. Chcą też, by powstały targowiska na Felinie i Ponikwodzie.

 

Basen na Tatarach

To absolutny rekord w Lublinie. Pod projektem uchwały obywatelskiej w sprawie budowy basenu w dzielnicy Tatary podpisało się ponad 5 tysięcy osób. Jej inicjatorem jest Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin. Basen byłby podobny do tego, jaki powstał w tym roku przy ul. Łabędziej.

Książki dla seniorów

Przewodniczący Piotr Kowalczyk chce, by miasto kupiło samochód elektryczny na potrzeby miejskich bibliotek. Dzięki tej inicjatywie osoby te mogłyby zadzwonić do biblioteki i zamówić książkę, która zostałaby im dostarczona do domu.

Biuro Obsługi Mieszkańców na Tatarach

Mogłoby się ono znaleźć w lokalu przy Hutniczej 20 B. – Podjąłem już działania w tym kierunku – mówi Piotr Kowalczyk.

Parking na kilkadziesiąt aut

Na ulicy Łęczyńskiej 61 (wjazd od Mełgiewskiej) w okolicach połączenia drogi z ul. Maszynową powstanie parking na kilkadziesiąt samochodów

Targowiska dla Felina i Ponikwody

Przedszkole i żłobek na Rudniku

Przebudowa wyjazdu z Dożynkowej

Zdaniem przewodniczącego Rady Miasta, ulica Dożynkowa musi zostać przebudowana. Chodzi zwłaszcza o wjazd z al. Spółdzielczości Pracy. Teraz jest tam tzw. wąskie gardło.