Kolejny inwestor uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Lublin. Firma ze Świdnika wybuduje w Lublinie nowoczesny zakład produkcyjny. Wyda na ten cel 3,5 mln zł i zatrudni 10 osób.

J.G. Service to firma ze Świdnika, jest jednym z liderów wśród polskich producentów narzędzi skrawających. Firma kupi nieruchomość niezabudowaną o powierzchni ponad 0,5 ha położoną na terenie lubelskiej Podstrefy. Zadeklarowała nakłady inwestycyjne na poziomie 3,5 mln zł i utworzenie 10 nowych miejsc pracy. 

– Miniony rok był najkorzystniejszym w historii lubelskiej Podstrefy. Zezwolenia na działalność odebrało 7 przedsiębiorstw. Zezwolenie dla firmy JG Service otwiera kolejny, mam nadzieję co najmniej równie dobry pod względem liczby inwestorów rok – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Obecnie w Podstrefie działają 24 firmy, 11 już funkcjonuje, pozostałe są w trakcie procesów inwestycyjnych. Wysokość inwestycji deklarowanych przez wchodzące do podstrefy przedsiębiorstwa przekracza 693 mln zł, a dotychczasowe działania przekroczyły już 511 mln zł. Inwestorzy zadeklarowali utworzenie łącznie 1023 nowych miejsc pracy, ale do tej pory tylko w 11 już funkcjonujących zakładach zatrudnienie znalazło 1187 osób.

Istniejąca od 2007 roku Podstrefa Lublin, działająca w ramach mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmuje ponad 116 hektarów terenów zlokalizowanych w pobliżu lotniska, budowanej północnej obwodnicy miasta, w ciągu drogi ekspresowej S17.