Dziś pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań w nowo wybudowanych blokach w dzielnicy Felin. Przy ul. Zygmunta Augusta w dwóch blokach powstały 64 lokale mieszkalne, a dodatkowo przedszkole, do którego przyjętych zostanie 50 dzieci. Inwestycje realizowana była z dofinansowaniem Banku Gospodarstwa Krajowego, a jej koszt to 8,4 mln zł.- Oprócz tych dwóch budynków, które dziś przekazujemy mieszkańcom, w budowie są jeszcze trzy realizowane przez TBS, które zamierzamy oddać w przyszłym roku i zaoferować mieszkańcom jako mieszkania komunalne. Felin jest dla nas niezwykle atrakcyjny dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

- Felin to dzielnica młodych rodzin, dlatego tak ważne jest, by mieli do dyspozycji również przedszkole. Do nowej placówki przyjętych zostało 50 dzieci – dodaje Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Do nowych mieszkań zostaną przekwaterowani najemcy lokali komunalnych o niskim standardzie technicznym. Zwalniane przez nich mieszkania gmina będzie mogła wykorzystać jako lokale socjalne. Dodatkowo, miejska spółka TBS „Nowy Dom" buduje 3 bloki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Zygmunta Augusta nr 8, 9 i 10 z planowanym terminem oddania ich na koniec 2015 r. Powstaną tam 124 lokale mieszkalne (100 mieszkań 2-pokojowych o powierzchni 44 mkw. oraz 24 mieszkania 1-pokojowe o pow. 32 mkw.) i 8 garaży na wynajem. Wraz z nowymi blokami powstanie towarzysząca infrastruktura, gdyż TBS jest inwestorem zastępczym w zakresie wykonania dróg do nowej inwestycji.