Dyrekcja, nauczyciele i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie wyszli z inicjatywą budowy hali sportowej przy placówce. Ich starania obiecał wesprzeć przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk. – Projekt cieszy się bardzo dużym poparciem społeczności lokalnej – podkreśla przewodniczący.

Czytaj więcej...

Dziś w Domu Pomocy Społecznej „Kalina” przy ul. Kalinowszczyzna 84 otwarto nowy oddział przeznaczony dla 25 osób z chorobą Alzheimera. Podczas uroczystości wykład pt.: „Starzejące się społeczeństwo w aspekcie polityki klastrowej w nowej perspektywie Unii Europejskiej - marką miasta Lublin” wygłosił prof. dr hab. Piotr Książek z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Czytaj więcej...

Za posiadanie znacznych ilości amfetaminy odpowie 27-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci znaleźli u niego blisko 100 g narkotyków. 27-latek usłyszał już zarzuty.

Czytaj więcej...

Dzieci i wychowawczynie z Przedszkola nr 54 w Lublinie włączyły się w obchody Lubelskich Dni Seniora. Z tej okazji w czwartek zaprezentowały zaprzyjaźnionym seniorom z osiedla wyjątkowy program artystyczny. Były śpiewy, tańce i słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Mężczyzna zaatakował dziewczynę na klatce schodowej, potem wciągnął ją do mieszkania i usiłował zgwałcić. Groził jej nożem, zdał kilka ran. 18-latce udało się uciec. Lubelscy policjanci po kilku minutach zatrzymali podejrzanego.

Czytaj więcej...

Policjanci ze specjalnej grupy do zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców zatrzymali poszukiwanego listem gończym 42-latka. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do lat 10 więzienia.

Czytaj więcej...

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 19 na ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Zginęła 81-letnia kobieta.

Czytaj więcej...