Policjanci ze specjalnej grupy do zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców zatrzymali poszukiwanego listem gończym 42-latka. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do lat 10 więzienia.

42-letniego Karola Z. policjanci zatrzymali w piątek na lubelskiej Kalinowszczyźnie, w okolicach jego mieszkania. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, by mógł odbyć karę pozbawienia wolności (1,5 roku). Według ustaleń policjantów z CBŚ mężczyzna nadal uprawiał przestępczy proceder.

Mężczyzna był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i mieniu, a także za przestępstwa narkotykowe. Wiele lat życia spędził w zakładach karnych. Za te ostatnie ciąży na nim wyrok 1,5 roku kary pozbawienia wolności. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w miejscu jego przebywania ponad 120 gram amfetaminy. W prokuraturze usłyszał zarzut posiadania narkotyków w znacznej ilości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek prokuratury 42-latek został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.