Dzieci i wychowawczynie z Przedszkola nr 54 w Lublinie włączyły się w obchody Lubelskich Dni Seniora. Z tej okazji w czwartek zaprezentowały zaprzyjaźnionym seniorom z osiedla wyjątkowy program artystyczny. Były śpiewy, tańce i słodki poczęstunek.

 

Lubelskie Dni Seniora już po raz trzeci są organizowane w Lublinie. Z tej okazji w Przedszkolu nr 54 w Lublinie odbyła się wyjątkowa uroczystość dla seniorów z osiedla. Specjalnie dla nich wystąpiły dzieci z teatrzyku „Tyci, tyci” prowadzonego w ramach zajęć dodatkowych przez nauczycielki z przedszkola. Swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie przedszkolaki zaprezentowały w przedstawieniu pt. „Marchewka zaprasza”.

– Dni Seniora to wspaniała inicjatywa, która integruje młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta. Występy dzieci były fantastyczne i sprawiły gościom ogromną przyjemność – mówi Zbigniew Targoński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, który był na uroczystości.

Goście mogli również obejrzeć krótką prezentację multimedialną przedstawiającą współpracę przedszkola z seniorami. Współpraca odbywa się m.in. poprzez przygotowywanie jasełek i innych przedstawień, czy organizację warsztatów. Dzieci przygotowały również dla seniorów koncert życzeń. Po wspólnym śpiewaniu niezapomnianych przebojów, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.  

 

Dni Seniora w Przedszkolu nr 54 - fotogaleria