Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ul. Walecznych w Lublinie na odcinku od ul. Ponikwoda do ul. Berberysowej. 150-metrowy odcinek tej drogi to zmora kierowców. Jezdnia ma tutaj zaledwie 5,5 metra szerokości i wielkim problemem jest, kiedy na drodze muszą się minąć dwa większe samochody.

 

Zarząd Dróg i Mostów właśnie ogłosił przetarg na wykonanie prac, które będą polegać na zaprojektowaniu i wykonaniu poszerzenia jezdni z 5,5 do 7 metrów. Przebudowa odcinka ul. Walecznych od ul. Berberysowej do ul. Ponikwoda ma się zakończyć do 30 czerwca 2015 roku.

O tę inwestycje zabiegał Krzysztof Siczek, szef klubu radnych Wspólny Lublin. – W ubiegłym roku złożyłem wniosek do budżetu, by przeprowadzić remont tej drogi. Ale przed wakacjami złożyłem również interpelację, by zamiast jedynie remontu nawierzchni, przebudować drogę i poszerzyć ją. Powstało sporo nowych bloków, ruch jest większy i ten wąski przesmyk stał się ogromnym problemem – argumentuje Krzysztof Siczek.