Fot. BRM Lublin

Mieszkańcy Daszyńskiego i sąsiednich ulic starają się o utworzenie dodatkowych przystanków miejskiej komunikacji na tej ulicy. – Popieram te postulaty – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

 

Obecnie na ul. Daszyńskiego znajdują się 2 przystanki, jeden na ul. Niepodległości przy skrzyżowaniu z ul. Trześniowską, drugi na końcu ul. Daszyńskiego. Odległość między tymi przystankami jest duża, co powoduje, że mieszkańcy pobliskich bloków oraz domków jednorodzinnych, a często są to osoby starsze, zmuszeni są do pokonywania pieszo znacznej odległości, by dotrzeć na przystanek.

– Rozwiązaniem naszego problemu byłoby usytuowanie nowych przystanków miejskiej komunikacji w rejonie bloku przy ul. Daszyńskiego 3 – z taką propozycją mieszkańcy zwrócili się do przewodniczącego Rady Miasta Lublin Piotra Kowalczyka mieszkańcy tej części miasta.

– Właśnie napisałem pismo do pana prezydenta w tej sprawie. Mam wstępnie sygnały, że problem da się rozwiązać po myśli mieszkańców – tłumaczy P. Kowalczyk.

Co na to Zakład Transportu Miejskiego? – W naszej opinii zlokalizowanie dodatkowych przystanków na ul.Daszyńskiego jest jak najbardziej zasadne. Biorąc pod uwagę odległości pomiędzy obecnymi przystankami, które wynoszą ponad 800 m, z pewnością wpłynie to na poprawę dostępności i obsługi komunikacyjnej w tamtym rejonie miasta – tłumaczy Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Góźdź dodaje, że ZTM będzie w tej sprawie podejmować rozmowy z Zarządem Dróg i Mostów w celu uzgodnienia możliwości technicznych i szczegółów w zakresie lokalizacji dodatkowych przystanków.