W poniedziałek rozpocznie się budowa ul. Cynamonowej. Roboty drogowe potrwają 90 dni, a ich wartość wynosi ponad 1,1 mln zł. Budowa ul. Cynamonowej to ważna inwestycja dla mieszkańców szybko rozwijających się osiedli na Rudniku.


Mieszkańcy zyskają nową dwupasmową ulicę, która będzie alternatywą dla kierowców korzystających obecnie z wyjazdu z ul. Dożynkowej do Al. Spółdzielczości Pracy. W ramach inwestycji powstanie także zatoka autobusowa i nowe chodniki.

Zakres prac dotyczy odcinka od ul. Tomasza Strzembosza do ul. Dożynkowej. Inwestycja przewiduje m.in. budowę nawierzchni jezdni ul. Cynamonowej, wysp, azyli dla pieszych, chodników i zjazdów, nawierzchni przystanku i zatoki autobusowej, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, przebudowę sieci sanitarnej, urządzeń elektroenergetycznych i sieci telekomunikacyjnych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października 2014 r.

Na czas robót konieczne zostanie zamknięty odcinek od ul. Tomasza Strzembosza do ul. Dożynkowej oraz zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Dojazd dla mieszkańców posesji przy ul. Cynamonowej będzie odbywał się przez ul. Laurową oraz ul. Strzeszewskiego.