To absolutny rekord w Lublinie. Pod projektem uchwały obywatelskiej w sprawie budowy basenu w dzielnicy Tatary podpisało się ponad 5 tysięcy osób. Na czwartkowej sesji radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie poparli tę inwestycję.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy dzielnicy Tatary i Hajdów-Zadębie zbierają podpisy pod projektem uchwały obywatelskiej w sprawie budowy basenu w dzielnicy Tatary. – W ciągu 3 dni udało się zebrać 3300 podpisów. To absolutny rekord w historii Lublina – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Społecznej Rady Seniorów rozmawiali z Radą Dzielnicy Tatary o potrzebach najstarszych mieszkańców tej dzielnicy. Było to pierwsze z cyklu spotkań Rady Seniorów zaplanowanych w dzielnicach Lublina.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy dzielnicy Tatary i Hajdów-Zadębie marzą o krytej pływalni. Z inicjatywy Piotra Kowalczyka, przewodniczącego Rady Miasta Lublin ruszyło zbieranie podpisów pod projektem uchwały obywatelskiej w tej sprawie. – Chcemy jak najszybciej zebrać 2 tysiące podpisów. Tak, by te dzielnice pokazały swoją siłę – zapowiada.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy i Rada Dzielnicy Tatary poprosili przewodniczącego Rady Miasta o poparcie starań w sprawie utworzenia Obsługi Mieszkańców. Mogłoby się ono znaleźć w lokalu przy Hutniczej 20 B. - Podjąłem już działania w tym kierunku - zapewnia Piotr Kowalczyk.

Czytaj więcej...

Trwa przebudowa ul. Łęczyńskiej. Od soboty przywrócony zostanie ruch na odcinku od ul. Przyjaźni do wjazdu do LUBFARM S.A. (okolice ul. Mieszczańskiej). Tym samym będzie dogodny dojazd dla zaopatrzenia i klientów Aldik, Domix, stacji paliw. Odcinek między ul. Bronowicką i ul. Mieszczańską, pomimo prowadzonych na nim prac, nadal będzie dostępny.

Czytaj więcej...

Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy karate, przejażdżki kucykiem, występy laureatów konkursu "Diamenty Lublina", a dla łasuchów grochówka i przysmaki z grilla - amatorów dobrej zabawy podczas Festynu Świętojańskiego na Tatarach nie brakowało.

Czytaj więcej...

Nowy gmach Komisariatu VI Policji na Tatarach powstanie w pobliżu Dworca Północnego. Na ostatniej sesji Rady Miasta radni Lublina zdecydowali, by przekazać Skarbowi Państwa działkę na tę inwestycję.

Czytaj więcej...

Komisariat VI Policji ma szansę na nową siedzibę. Miałaby ona powstać w pobliżu Dworca Północnego. Na najbliższe sesji radni zdecydują, czy przekazać działkę Skarbowi Państwa z przeznaczeniem na tę inwestycję.

Czytaj więcej...

Nieznany mężczyzna na równe nogi postawił służby ratunkowe informacją, że w mieszkaniu na Tatarach jest bomba. Alarm okazał się fałszywy, a .policja już wie kim jet "dowcipniś". To 40-letni Marcin R., który odpowiada już za podobne przestępstwo.

Czytaj więcej...