Budowa nowej siedziby komisariatu nr VI obok Dworca Północnego jest coraz bardziej realna. Miasto jest gotowe pomóc policjantom.

 

– Planujemy przeznaczyć 450 tys. zł na sporządzenie dokumentacji technicznej. Znaleźliśmy również odpowiednią działkę pod budowę na ul. Gospodarczej. Policja natomiast będzie musiała zabezpieczyć pieniądze na samą budowę nowego komisariatu – podkreśla Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

To już kolejna nowa siedziba dla policjantów, która ma szansę powstać dzięki współpracy samorządu z policją. Komisariat, który miałby się przenieść do nowego budynku, w tej chwili mieści się przy ul. Gospodarczej 2 na Tatarach, w bloku mieszkalnym. Policjanci pracują w trudnych warunkach. Słaby jest też dojazd do komisariatu.

Dzięki współpracy samorządu z policją nowe siedziby ma już kilka komisariatów. Do nowego komisariatu VII przy ul. Wyżynnej wprowadzili się właśnie policjanci z komisariatu przy ul. Różanej. Nowa „siódemka” ma ok. 2300 mkw. powierzchni.

Wcześniej uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego komisariatu III, który powstaje w rejonie w rejonie ul. Skośnej i Chłodnej. Miasto przekazało na ten cel działkę o powierzchni ok. 6 tys. mkw. i dołożyło 2 mln zł do inwestycji. Budowa ma kosztować ok. 15 mln zł. Warunki, w jakich obecnie pracują policjanci na ul. Kunickiego, nie są najlepsze. Brakuje też parkingu przed komisariatem. Do nowej siedziby wprowadzą się także policjanci z VIII komisariatu. 

- Dla nas są to bardzo ważne inwestycje, bo budowa nowoczesnych komisariatów w widocznych miejscach sprawia, że ludzie czują się bezpieczniej – podkreśla Piotr Kowalczyk. I dodaje, że miasto myśli też o zorganizowaniu posterunku policji lub dyżurów dzielnicowego na Felinie.