Nowy gmach Komisariatu VI Policji na Tatarach powstanie w pobliżu Dworca Północnego. Na ostatniej sesji Rady Miasta radni Lublina zdecydowali, by przekazać Skarbowi Państwa działkę na tę inwestycję.

 

– Znaleźliśmy odpowiednią działkę na ul. Gospodarczej. Policja natomiast będzie musiała zabezpieczyć pieniądze na samą budowę nowego komisariatu – podkreśla Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Obecnie komisariat mieści się przy ul. Gospodarczej 2 na Tatarach, w bloku mieszkalnym. Policjanci pracują w trudnych warunkach. Słaby jest też dojazd do komisariatu.

Miasto przekaże policji za darmo 65 arów terenów. - Ul. Gospodarcza to dobra lokalizacja - cieszą się policjanci. Budowa nowej siedziby "szóstki" może ruszyć najwcześniej w przyszłym roku.

Policja szacuje koszt inwestycji na ok. 10 mln zł. Dzięki współpracy samorządu z policją nowe siedziby ma już kilka komisariatów. Do nowego komisariatu VII przy ul. Wyżynnej wprowadzili się w ub. roku policjanci z komisariatu przy ul. Różanej. Nowa „siódemka” ma ok. 2300 mkw. powierzchni.

W rejonie ul. Skośnej i Chłodnej powstaje siedziba nowego komisariatu III. Miasto przekazało na ten cel działkę o powierzchni ok. 6 tys. mkw. i dołożyło 2 mln zł do inwestycji. Budowa ma kosztować ok. 15 mln zł. Warunki, w jakich obecnie pracują policjanci na ul. Kunickiego, nie są najlepsze. Brakuje też parkingu przed komisariatem.

Do nowej siedziby wprowadzą się także policjanci z VIII komisariatu. - Dla nas są to bardzo ważne inwestycje, bo budowa nowoczesnych komisariatów w widocznych miejscach sprawia, że ludzie czują się bezpieczniej – podkreśla Piotr Kowalczyk.