Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy karate, przejażdżki kucykiem, występy laureatów konkursu "Diamenty Lublina", a dla łasuchów grochówka i przysmaki z grilla - amatorów dobrej zabawy podczas Festynu Świętojańskiego na Tatarach nie brakowało.

 

Niedzielny festyn zorganizował Komitet Osiedlowy dzielnicy Tatary oraz Stowarzyszenie na rzecz wspierania młodzieży uzdolnionej muzycznie Solo Życia. - Mimo kapryśnej pogody impreza wypadła wspaniale - ocenia Edyta Szewczuk, przewodnicząca Komitetu Osiedlowego na Osiedlu Awaryjnym. - Nie zawiedli mieszkańcy, którzy przyszli całymi rodzinami. Odwiedził nas także prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk.To także radny z naszej dzielnicy.

Oklaskami nagrodzono występy młodych talentów Lublina, wyłowionych podczas tegorocznej edycji "Diamentów Lublina". - To muzyczne perełki - mówi Piotr Kowalczyk, który jest pomysłodawcą konkursu. - Będziemy wspierać ich talenty i z pewnością jeszcze wiele razy o nich usłyszymy.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się przejażdżki kucykiem.  - Jest fajowo. Jeszcze nigdy takim małym konikiem nie jechałem - cieszy się 5-letni Ignaś. - Chciałbym mieć takiego kucyka w domu.

Wiele emocji wzbudziło losowanie nagrody głównej festynu. Szczęśliwcem okazał się Miłosz Zieliński. - Fantastyczny rower - cieszył się na scenie. Ale to nie pierwsza jego nagroda. - Mam szczęście, często udaje mi się coś wygrać - przyznał Milosz.

Organizatorzy festynu zadbali też o podniebienia gości. - Grochówka jest wyśmienita - mówi pan Krzysztof, który na festyn przyszedł z dwoma wnukami. Chłopcom smakowały natomiast kiełbaski z grilla.

Festyn był połączony z otwarciem nowego placu zabaw. – Część urządzeń kupiliśmy wcześniej z pieniędzy mieszkańców, ale niedawno zwróciliśmy się do miasta o doposażenie naszego placu zabaw i udało się. W staraniach o to niezwykle pomógł nam przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk – podkreśla E. Szewczuk.

Brawa zebrał występ zespołu rockowego "Mel Tripson", a ostatnim akcentem był występ tancerzy z zespołu "Odeon".