To absolutny rekord w Lublinie. Pod projektem uchwały obywatelskiej w sprawie budowy basenu w dzielnicy Tatary podpisało się ponad 5 tysięcy osób. Na czwartkowej sesji radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie poparli tę inwestycję.

 

Mieszkańcy dzielnicy Tatary i Hajdów-Zadębie zebrali podpisy pod projektem uchwały obywatelskiej w sprawie budowy basenu w dzielnicy Tatary. – Pod projektem podpisało się ponad 3000 osób. Dodatkowo do dziś wpłynęło kolejnych 2100 podpisów. To absolutny rekord w historii Lublina – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Z inicjatywy Piotra Kowalczyka, przewodniczącego Rady Miasta Lublin ruszyło zbieranie podpisów pod projektem uchwały obywatelskiej w tej sprawie. Jego zdaniem basen służyłby nie tylko młodszym mieszkańcom, ale też możliwe byłoby stworzenie małego centrum rehabilitacji również dla osób starszych.

Zbieranie podpisów koordynowały szkoły. – Wszyscy nam pomagali: rodzice, dziadkowie, nauczyciele, panie ze sklepów, poczty, ksiądz proboszcz. Takiej mobilizacji w naszej dzielnicy jeszcze nie było – podkreśla Jolanta Chotkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie. Do tej placówki uczęszcza 650 uczniów, a szkoła ma jedną salę gimnastyczną.

- Podpisy zbierała też nasza szkoła oraz Rada Dzielnicy Hajdów-Zadębie. Wszyscy reagowali entuzjastycznie – dodaje Henryka Olszak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 48 w Lublinie.

Z pływalni będą też korzystać dzieci z Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 40. – W moim przedszkolu są dzieci niepełnosprawne i to centrum rehabilitacji na pływalni byłoby niezmiernie ważne dla nich. Wszystkim bardzo na tym zależy – przekonuje Marta Stefańczyk, dyrektor placówki przy ul. Gospodarczej.

O lokalizację nowej inwestycji zostanie zapytana Rada Dzielnicy. Ale basen mógłby np. powstać w miejscu letniej pływalni przy ul. Odlewniczej, która przed laty była chlubą dzielnicy Tatary.