Nowa pływalnia ma stanąć obok VI LO przy ul. Mickiewicza 36. Mieszkańcy zebrali ponad 3,5 tys. podpisów pod uchwałą w tej sprawie. Dziś radni wyrazili zgodę na inwestycję.

Czytaj więcej...

Okręg wyborczy nr 6 jest jednym z największych w naszym mieście. W jego skład wchodzi, Dziesiąta, Kośminek, Zemborzyce, Abramowice i Głusk. Zobacz kim są i co chcieliby w nim zmienić kandydaci na radnych ze Wspólnego Lublina.

Czytaj więcej...

Wyremontowane i ocieplone szkoły, sale gimnastyczne, lepsze nawierzchnie dróg, nowe chodniki i boisko "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 40 - tak przez ostatnie cztery lata zmieniała się jedna ze starszych części Lublina. Wszystko dla dobra jej mieszkańców.

Czytaj więcej...

Trzej mężczyźni w wieku 21, 25 i 26 lat na cmentarzu w Głusku rzucali odłamkiem płyty w pamiątkową macewę oraz wykrzykiwali antysemickie hasła. Trafili w ręce policji. Zatrzymani byli nietrzeźwi, mieli od 1,6 do 2 promili alkoholu w organizmie. W trakcie zatrzymania młodzieńcy zachowywali się wulgarnie w stosunku do funkcjonariuszy, a jeden z nich groził policjantowi.

Czytaj więcej...

Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego przechodzi gruntowny remont. Zostaną wymienione podłogi, będą nowe sanitariaty. Sala otrzyma też nowe wyposażenie: zestawy do koszykówki, siatkówki, bramki i drabinki. To będzie ostatni krok, by szkoła miała fantastyczne zaplecze sportowe.

Czytaj więcej...

Dziury, unoszący się kurz, a jesienią błoto – tak żyją mieszkańcy nowych bloków przy ul. Dunikowskiego w Lublinie. – Czekamy na ten remont jak na zbawienie – mówią zgodnie. Stan drogi jest fatalny. Nieutwardzona, pełna dołów nawierzchnia spędza sen z oczu mieszkańcom.

Czytaj więcej...

Od poniedziałku rozpoczęła działalność nowa filia biblioteki miejskiej. Placówka znajduje się przy ul. Głuskiej w Lublinie. Na czytelników czekają nie tylko bogate zbiory książek, ale także stanowiska komputerowe oraz wydarzenia kulturalne.

Czytaj więcej...

Według zapowiedzi prezydenta Lublina, na Dziesiątej może powstać nowy basen. Byłby to typowy obiekt szkolny, który stanąłby przy VI Liceum Ogólnokształcącym u zbiegu ul. Kunickiego i Zemborzyckiej.

Czytaj więcej...

– Kiedy rozpocznie się budowa ulicy Dunikowskiego – pyta radna Wspólnego Lublina Elżbieta Dados. Napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Czytaj więcej...

W przyszłym tygodniu wykonawca przystąpi do układania ostatniej warstwy asfaltu na ul. Głuskiej. Roboty będą powodowały utrudnienia w ruchu. Jest to już ostatni etap realizowanej przez miasto inwestycji.

Czytaj więcej...