Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego przechodzi gruntowny remont. Zostaną wymienione podłogi, będą nowe sanitariaty. Sala otrzyma też nowe wyposażenie: zestawy do koszykówki, siatkówki, bramki i drabinki. To będzie ostatni krok, by szkoła miała fantastyczne zaplecze sportowe.

Czytaj więcej...

Dziury, unoszący się kurz, a jesienią błoto – tak żyją mieszkańcy nowych bloków przy ul. Dunikowskiego w Lublinie. – Czekamy na ten remont jak na zbawienie – mówią zgodnie. Stan drogi jest fatalny. Nieutwardzona, pełna dołów nawierzchnia spędza sen z oczu mieszkańcom.

Czytaj więcej...

Według zapowiedzi prezydenta Lublina, na Dziesiątej może powstać nowy basen. Byłby to typowy obiekt szkolny, który stanąłby przy VI Liceum Ogólnokształcącym u zbiegu ul. Kunickiego i Zemborzyckiej.

Czytaj więcej...

– Kiedy rozpocznie się budowa ulicy Dunikowskiego – pyta radna Wspólnego Lublina Elżbieta Dados. Napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Czytaj więcej...

W czwartek (27 marca) od godziny 16 uczniowie i rodzice mogą odwiedzić Gimnazjum nr 1 w Lublinie. Czeka na nich wiele atrakcji. Będą mogli zobaczyć pracownie oraz szkolne obiekty sportowe.

Czytaj więcej...

Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego przejdzie gruntowny remont. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na przeprowadzenie inwestycji. Na oferty chętnych firm czeka do 31 marca. W szkole powstanie też siłownia. 

Czytaj więcej...

Mieszkańcy os. Kruczkowskiego od dawna walczą o przeniesienie w inne miejsce sortowni odpadów prowadzonej przez MPO SITA przy ul. Ciepłowniczej. Twierdzą, że w okolicy pojawiły się szczury, a śmieci śmierdzą.

Czytaj więcej...

Najpierw wyremontowano salę gimnastyczną, zbudowano Orlika i plac zabaw. Później ocieplono ściany, wymieniono okna, odnowiono elewację. Szkoła Podstawowa nr 40 to dziś jedna z najbardziej zadbanych placówek w mieście.

Czytaj więcej...