Najpierw wyremontowano salę gimnastyczną, zbudowano Orlika i plac zabaw. Później ocieplono ściany, wymieniono okna, odnowiono elewację. Szkoła Podstawowa nr 40 to dziś jedna z najbardziej zadbanych placówek w mieście.

 

– Termomodernizacja zakończyła się w kwietniu. Trwała od wakacji ubiegłego roku. Wyremontowano szatnie, zostały odnowione wszystkie sale lekcyjne i korytarze – mówi Ewa Sadowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 inie. – Dodatkowo pozyskaliśmy pieniądze na wymianę podłóg oraz na remont szatni przy sali gimnastycznej.

Szkoła przez ostatnie 5 lat została całkowicie zmodernizowana. Teren wokół podstawówki został zagospodarowany, powstał Orlik. Wymieniono okna, wyremontowano dwa piony sanitariatów. – Bez współpracy z Radą Miasta i wsparcia radnych nie udałoby się tego dokonać – przyznaje dyr. Sadowska. Podobnie uważają mieszkańcy.

– Wcześniej szkoła nie wyglądała najlepiej. Kapitalny remont, jaki przeszła, to głównie zasługa radnej Elżbiety Dados, która od lat zabiega o inwestycje w naszej dzielnicy – uważa Tadeusz Pomorski, mieszkaniec os. Kruczkowskiego. – Z inicjatywy pani Elżbiety w szkole działa też świetlica środowiskowa dla dzieci. Mogą w niej spędzać czas lub odrabiać lekcje pod opieką nauczycieli.

– Najbardziej cieszymy się z Orlika – mówią Bartek i Kamil. – Boisko jest fantastyczne, wreszcie jest gdzie pograć porządnie w piłkę.

– Przez lata starałam się, by polepszyć warunki uczniom tej szkoły. Teraz złożyłam wniosek do budżetu, by wymienić instalację elektryczną. To jest konieczna inwestycja – uważa radna Elżbieta Dados z klubu Wspólny Lublin.

Dzięki staraniom radnej Dados, ocieplono również Szkołę Podstawową nr 32. Wcześniej wybudowano tam windę i sanitariaty dla niepełnosprawnych dzieci. – To szkoła integracyjna i walczyłam o takie udogodnienia przez lata. Obecnie staram się, by część boiska została przeznaczona dla uczniów niepełnosprawnych – mówi radna Dados.