Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego przechodzi gruntowny remont. Zostaną wymienione podłogi, będą nowe sanitariaty. Sala otrzyma też nowe wyposażenie: zestawy do koszykówki, siatkówki, bramki i drabinki. To będzie ostatni krok, by szkoła miała fantastyczne zaplecze sportowe.

 

W Gimnazjum nr 1 są dwie sale gimnastyczne. – We współpracy z panią dyrektor udało nam się zdobyć pieniądze na remont jednej z nich. I ta inwestycja zakończyła się w ubiegłym roku. – mówi Elżbieta Dados, radna Wspólnego Lublina, która od lat wspiera placówkę i stara się o pieniądze z budżetu miasta na inwestycje.

– Sala gimnastyczna ma zaplecze, sanitariaty, salkę do gry w tenisa stołowego. Jest tam też podest spełniający rolę sceny podczas licznych imprez, które organizujemy. Podobnie chcemy zrobić przy okazji remontu drugiej sali – podkreśla Izabella Maciejewska, dyrektor Gimnazjum nr 1. – Chcemy, by powstała tam siłownia. Rada Dzielnicy Dziesiąta przyznała nam 5 tys. zł na sprzęt do ćwiczeń.

O remont drugiej sali również zabiegała radna Elżbieta Dados. – W ubiegłym roku złożyłam wniosek do budżetu, ale zabrakło pieniędzy na tę inwestycję. Na szczęście, w tym roku się udało – mówi radna Dados.