Za kradzież rozbójniczą odpowie 31-letni mieszkaniec Lublina, który w jednym z dyskontów próbował ukraść trzy wina. W zatrzymaniu i obezwładnieniu złodzieja pomogli będący po służbie dwaj policjanci.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w jednym z dyskontów przy ul. Diamentowej. Przebywający w sklepie mężczyzna wziął z półki trzy wina. Następnie próbował wyjść ze sklepu, nie płacąc za towar. Gdy przeszedł za linię kas, został zauważony przez pracownika ochrony. Gdy ten podszedł i zwrócił mu uwagę, złodziej zaczął zachowywać się agresywnie. Odpychał i uderzał ochroniarza. Próbował wybiec ze sklepu.

W markecie przebywał policjant z Wydziału Przestępczości Nieletnich KMP w Lublinie. Był po służbie, jednak widząc całą sytuację szybko przyszedł z pomocą ochroniarzowi. Wybiegł za złodziejem ze sklepu i na ulicy wspólnie z innym mężczyzną obezwładnił oraz zatrzymał sprawcę. Okazało się, że pomógł mu również policjant. Funkcjonariusz Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego VIII komisariatu, który akurat przechodził w okolicy.

Mężczyzna został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji. Trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kradzież rozbójniczą, za co grozi mu do 10 lat więzienia.