Cały rok trenują w swoich przedszkolach, by w czerwcu wziąć udział w finale spartakiady w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na wszystkich uczestników czekają fantastyczne nagrody.

 

– Brałam już udział w takiej spartakiadzie. Fantastyczna, ale trzeba było dużo ćwiczyć – mówi 5-letnia Kinga z Przedszkola nr 43 przy ul. Skautów w Lublinie, które jest współorganizatorem Międzyprzedszkolnej Spartakiady Sportowej. – Najbardziej mi się podobało skakanie przez przeszkody. Potem wszyscy dostaliśmy dużo prezentów. Byłam z całą rodziną.

– Było bardzo dużo ludzi, którzy nam kibicowali. I było bardzo głośno. Podobało mi się – dodaje jej rówieśniczka Amelka.

Przed przedszkolakami już VI edycja tej imprezy. – Wymyśliliśmy spartakiadę, bo chcieliśmy, by przedszkolaki miały swoje święto. Finał co roku odbywa się w czerwcu, przy okazji Dnia Dziecka – wyjaśnia Barbara Nawrocka, dyrektor Przedszkola nr 43. – Półfinały odbywają się w maju, ale dzieci już od listopada ćwiczą, szykują się do zawodów. Całe przedszkole tym żyje.

Spartakiada odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Lublina i przewodniczącego Rady Miasta. Finał to wielkie święto dla przedszkolaków. Oprócz ciekawych konkurencji sportowych, są pokazy mody, występy taneczne. A w finale na dzieci czekają nagrody.

– Atrakcyjny sprzęt sportowy trafia do 10 przedszkoli, które biorą udział w finale. Oprócz tego każde ze 100 dzieci dostaje prezenty, m.in. kręgle, piłki – wylicza dyr. Nawrocka. – Od samego początku wspiera nas wiceprzewodniczący Rady Miasta Zbigniew Targoński. Gdyby nie on, to byśmy nie mieli sponsorów, dzięki którym kupujemy dzieciom nagrody. Bardzo się w to zaangażował i m.in. dzięki niemu spartakiada jest takim sukcesem.

– Ta impreza integruje całe rodziny, dlatego od pierwszej edycji jestem w komitecie organizacyjnym – przyznaje Zbigniew Targoński. – Chcieliśmy zarazić dzieci pasją do sportu i promować zdrowy styl życia wśród najmłodszych mieszkańców miasta. I udało się, bo przedszkolaki cały rok przygotowują się, by wystąpić podczas finału w hali MOSiR.