Prezentujemy treść deklaracji programowej, którą Wspólny Lublin zaprezentował w czwartek na konferencji. – Jesteśmy komitetem niepolitycznym. Nie odpowiadamy jednak przed partiami, ale tylko przed naszymi wyborcami – podkreśla Piotr Kowalczyk, lider Wspólnego Lublina i kandydat na prezydenta miasta. I zapowiada walkę o dobry wynik wyborczy.

Czytaj więcej...

Wspólny Lublin zaprezentował dziś „Deklarację programową”. Kandydaci na radnych proponują m.in. przebudowę skrzyżowania al. Solidarności – Sikorskiego – Ducha, bezpłatne przejazdy komunikacją dla wielodzietnych rodzin, budowę skwerów, powstawanie klubów seniora w każdej dzielnicy. Mają też pomysł, jak oszczędzić na oświetleniu miasta.

Czytaj więcej...

Jest zasadnicza różnica pomiędzy samorządowcem a „politykiem”. To kwestia występujących u nich priorytetów. „Polityk” zaczyna i kończy zawsze na partii, samorządowiec zawsze patrzy przez pryzmat ludzi.

Wspólny Lublin powstał dwa lata temu jako znak sprzeciwu wobec partyjniackiej polityki w naszym mieście. Ta pseudopolityka rujnowała Lublin opierając się na zasadzie, że partia wie lepiej czego chcą mieszkańcy niż oni sami.

Czytaj więcej...

Jury, w którym zasiedli przedstawiciele największych lubelskich redakcji oraz pomysłodawcy konkursu, wybrało 49 zdjęć. Jeszcze w czerwcu będzie można je zobaczyć na wystawie przed Ratuszem. Została też przyznana nagroda publiczności. Jednak zamiast 5 osób, aż 9 weźmie udział w plenerowych warsztatach fotograficznych.

Czytaj więcej...

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcie nadesłane na nasz konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie”. 16-letnia Dominika Strachacka, uczennica XIV LO im. Z. Herberta w Lublinie, przysłała na nasz konkurs 1 fotografię. Przedstawia ona widok na kamienice Starego Miasta od strony ul. Podwale. Przypominamy, konkurs trwa do 6 czerwca.

Czytaj więcej...

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcia nadesłane na nasz konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie”. 19-letnia Wioletta Wójcik, tegoroczna absolwentka XIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie (klasa fotograficzna), nadesłała na nasz konkurs 9 zdjęć. Przedstawiają one m.in. dworzec PKS oraz nasze miasto nocą. Przypominamy, konkurs trwa do 6 czerwca.

Czytaj więcej...

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcie nadesłane na nasz konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie”. 14-letnia Magda Małek, uczennica Gimnazjum nr 15 im Jana Pawła II w Lublinie, nadesłała na nasz konkurs 1 zdjęcie. Przedstawia ono jej klasę na boisku szkolnym. Konkurs trwa do 6 czerwca.

Czytaj więcej...

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcia nadesłane na nasz konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie”. 18-letnia Aleksandra Baran, uczennica III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, przysłała 7 zdjęć na nasz konkurs. Przedstawiają one Bramę Krakowską, Zamek Lubelski, plac Litewski oraz dzieci w strojach ludowych. Konkurs trwa do 6 czerwca.

Czytaj więcej...

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcia nadesłane na nasz konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie”. 13-letnia Elżbieta Oleszczuk, uczennica Gimnazjum nr 11 w Lublinie, przysłała na nasz konkurs 7 zdjęć. Sześć z nich przedstawia Zamek Lubelski. Natomiast jedno fontannę na placu Litewskim. Przypominamy, nasz konkurs trwa do 6 czerwca.

Czytaj więcej...

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcia nadesłane na nasz konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie”. Fotografie, które przesłała na nasz konkurs 12-letnia Monika Gutalska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, przedstawiają plac Litewski, Stare Miasto i Ogród Saski. Na Wasze zdjęcia czekamy do 30 maja. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...