Przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk o walce z plakatami wyborczymi na ulicach Lublina i uchwale zmieniającej ceny za ich wieszanie:

Mam wielką satysfakcję, że Rada Miasta przyjęła uchwałę zaproponowaną przez klub Wspólny Lublin. Dzięki niej nasze miasto będzie czyste i nie zamieni się w powyborczy śmietnik przy okazji kolejnych kampanii. Wierzę, że dziesięciokrotna podwyżka cen za umieszczenie plakatów wyborczych na terenach należących do miasta (oprócz miejsc do tego wyznaczonych) zapobiegnie temu, co widzieliśmy dotychczas.

Opozycja zarzuciła nam, że swoimi działaniami kneblujemy i związujemy ręce kandydatom na miejskich radnych. Otóż nic bardziej mylnego! Uważam, że nie pustymi słowami, podobiznami na każdym słupie, ale działaniami na rzecz lokalnych społeczności powinni udowodnić, że są godni zaufania i zasługują na mandat miejskiego radnego.

Plakatów na słupach, barierkach nie chcieli już oglądać sami mieszkańcy. To właśnie oni, za pośrednictwem portalu wspolnylublin.com, zwrócili się do radnych klubu Wspólny Lublin o pomoc w tej sprawie.

Klub Wspólny Lublin postanowił powiedzieć STOP zaśmiecaniu miasta. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk również nie miał wątpliwości, by nas poprzeć w tych działaniach. Zapewnił, że zwróci się do podległych mu jednostek, by nie wydawały zgody na wieszanie plakatów wyborczych. Jestem pewien, że słowa dotrzyma. Cieszę się, że dzięki naszej wspólnej odpowiedzialności za miasto wygraliśmy czysty Lublin.

 

Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin