Marcin Nowak, radny Wspólnego Lublina, ocenia zapisy nowego regulaminu korzystania z Ogrodu Saskiego. Radni miejscy będą nad nim głosować na sesji 13 marca.

 

Ratusz przygotował ostateczną wersję regulaminu korzystania z Ogrodu Saskiego. To pozytywna wiadomość, zwłaszcza że dyskusja na ten temat przez blisko miesiąc przetaczała się przez forum publiczne.

Po pierwsze Ogród Saski będzie czynny całą dobę, co w mojej ocenie jest rozwiązaniem właściwym. Ogród Saski powinien być miejscem ogólnodostępnym niezależnie od pory dnia i nocy. Zwłaszcza że na jego terenie odbywać się będą liczne imprezy kulturalne, czasem kończące się w nocy.

Po drugie, obowiązywać będzie całkowity zakaz wprowadzania psów. Ta propozycja Ratusza ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Osobiście wolałbym, by warunkowo pozwolić na to mieszkańcom, np. wyznaczając miejsca, gdzie czworonogi mogłyby się załatwiać (tzw. psie toalety). Ale ze względu na koszty takiego rozwiązania, na razie możemy pozostać przy zaproponowanej przez Ratusz propozycji.

Po trzecie, rowerzyści będą mogli poruszać się jedynie po wyznaczonej alejce, z wyłączeniem dzieci do lat 10, którym zezwoli się na jazdę po całym parku. Myślę, że to „salomonowe rozwiązanie” zadowoli wszystkich. Osobiście to rozwiązanie bardzo mi się podoba, zarówno jako rowerzyście, jak i spacerowiczowi.

Na najbliższej sesji Rady Miasta z pewnością zagłosuję „ZA”. A dziś trzem najważniejszym rozwiązaniom mówię mocne „3 razy TAK”.

 

Marcin Nowak, radny Klubu Wspólny Lublin