Dziś prezentujemy kolejne zdjęcia nadesłane na nasz konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie”. Fotografie, które przesłała na nasz konkurs 12-letnia Monika Gutalska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, przedstawiają plac Litewski, Stare Miasto i Ogród Saski. Na Wasze zdjęcia czekamy do 30 maja. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

 

12-letnia Monika Gutalska nadesłała na nasz konkurs 9 fotografii. Można na nie oddać głos na fanpage’u Wspólnego Lublina na Facebooku. Konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie” jest przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

– W naszym mieście jest wielu młodych pasjonatów, którzy robią świetne zdjęcia i chcemy docenić ich talent – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin i organizator konkursu.

Konkurs trwa od 23 kwietnia do 30 maja 2014 roku i w tym terminie należy przesłać wykonane przez siebie fotografie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Tematem zdjęć ma być nasze miasto, przedstawione w oryginalnym ujęciu. – Każdy inaczej patrzy na Lublin. Dla jednej osoby będzie to piękne Stare Miasto, dla innej – nowe inwestycje, a dla kogoś może to być jego rodzina. Liczymy na inwencję młodych ludzi – dodaje Piotr Kowalczyk.

Do wygrania atrakcyjne nagrody. Jury wybierze 50 najlepszych fotografii, które później będzie można oglądać na wystawie przed Ratuszem. Będzie też nagroda publiczności. 5 autorów zdjęć, które uzyskają najwięcej „polubień” na facebooku na fanpage’u portalu Wspólny Lublin (stan na dzień 30 maja, godz. 23.59) w nagrodę odbędzie fotograficzne warsztaty plenerowe.

Konkurs odbywa się pod patronatem Kuriera Lubelskiego i Radia Lublin. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz przewodniczący Rady Miasta Lublin, Piotr Kowalczyk.

Zdjęcia 12-letniej Moniki Gutalskiej