Jest zasadnicza różnica pomiędzy samorządowcem a „politykiem”. To kwestia występujących u nich priorytetów. „Polityk” zaczyna i kończy zawsze na partii, samorządowiec zawsze patrzy przez pryzmat ludzi.

Wspólny Lublin powstał dwa lata temu jako znak sprzeciwu wobec partyjniackiej polityki w naszym mieście. Ta pseudopolityka rujnowała Lublin opierając się na zasadzie, że partia wie lepiej czego chcą mieszkańcy niż oni sami.

 

Dziś patrząc na potężny, dynamiczny rozwój naszego miasta odczuwamy niebywałą dumę z faktu, że jako radni mieliśmy w tym swój udział.

Lublin doczekał się inwestycji oraz ich realnych planów, które jeszcze kilka lat temu wydawały się mrzonkami. Obwodnica miasta, droga ekspresowa do stolicy, nowa infrastruktura w osiedlach, lotnisko, basen olimpijski. Dzięki temu zaczyna do nas napływać coraz więcej firm z kapitałem zewnętrznym.

Zliczając wszystkie inwestycje z udziałem środków europejskich okazuje się, ze w Lublinie zainwestowanych jest kilka miliardów złotych!

Skok gospodarczy, jaki wykonaliśmy jako samorząd, nie byłby możliwy gdyby nie Wy – mieszkańcy naszego miasta. Bardzo Wam dziękujemy za wszelkie wsparcie, jakie okazujecie na co dzień, nie tylko za gratulacje, ale i uwagi krytyczne. Zapewniam, że wszystkie bierzemy głęboko do serca. Lublin nie może być poligonem dla partii politycznych, bo Lublin to przecież ludzie. Zapewniam, że jako samorządowcy pracujemy dla Was najlepiej jak umiemy. Każdego dnia. Bez polityki.

 

Piotr Kowalczyk

Przewodniczący Rady Miasta Lublin

Lider Wspólnego Lublina