Funkcjonariusze z II komisariatu policji zabezpieczyli ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 35-letnia kobieta przechowywała je w mieszkaniu przy ul. Lubartowskiej. Wpadła 30 grudnia.

 

Policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że w jednym z mieszkań mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas obserwacji zauważyli wychodzącą z mieszkania kobietę. Jak się okazało, wynosiła trzy kartony nielegalnych papierosów.

Podczas przeszukania mieszkania, z którego wyszła, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli łącznie 2523 paczki papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Wewnątrz znajdował się również rower, który jak ustalili mundurowi, pochodził z kradzieży na terenie Puław.

Zatrzymana 35-letnia mieszkanka Lublina została przewieziona do komisariatu. Tam policjanci przedstawili jej zarzuty. Jak wstępnie wyliczono, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wynoszą ponad 36 tys. zł. Kobiecie grozi wysoka grzywna i kara więzienia do 3 lat.