Znamy wstępną koncepcję zespołu szkolno-przedszkolnego w dzielnicy Ponikwoda przy ul. Majerankowej. Obiekt ma stanowić kompleks łączący szkołę dla około 600 uczniów, 6-oddziałowe przedszkole dla 150 dzieci oraz żłobek dla 90 maluchów oraz dzielnicowy ośrodek kultury.

Czytaj więcej...

Takiego rozwiązania nie ma w żadnym innym mieście. W Lublinie starsze i schorowane osoby będą mogły zamawiać książki w bibliotece. Dostarczy je pracownik małym elektrycznym autem. To pomysł Piotra Kowalczyka, przewodniczącego Rady Miasta.

Czytaj więcej...

W pierwszych 10 autobusach i trolejbusach bezpłatny internet właśnie się pojawił. Do końca roku z darmowego wi-fi skorzystamy w ok. 50 pojazdach miejskiej komunikacji. To inicjatywa klubu Wspólny Lublin, który przekonał do tego pomysłu MPK.

Czytaj więcej...

W pierwszych autobusach i trolejbusach bezpłatny internet pojawi się za niespełna miesiąc. Za rok o tej porze z darmowego wi-fi skorzystamy we wszystkich pojazdach miejskiej komunikacji. To inicjatywa klubu Wspólny Lublin, którzy przekonał do tego pomysłu MPK.

Czytaj więcej...

W niedzielę w Galerii Ratusz uroczyście otwarto wystawę pokonkursową „Lublin w sercu i obiektywie”. Jury wybrało 49 fotografii wykonanych przez uczniów lubelskich szkół. Wystawę można oglądać do 15 września. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

W niedzielę (7 września) o godz. 14.30 w Galerii Ratusz odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej „Lublin w sercu i obiektywie”. Zobaczymy 49 zdjęć, które wybrało jury spośród blisko 300 nadesłanych na konkurs. Wystawę będzie można oglądać 2 tygodnie. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

W tym roku Międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki „Bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym – Przyjazna zebra” zostanie przeprowadzony we wrześniu. Wcześniej radny Marcin Nowak odwiedzał lubelskie przedszkola i szkoły z ogromną pluszową zebrą, która mówiła dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.

Czytaj więcej...

Do 24 sierpnia dzieci do 15 roku życia w godz. 9-11 pływają w basenie MOSiR przy ul. Łabędziej za darmo. Promocja obowiązuje w dni robocze. – To bardzo dobra wiadomość – cieszy się Marcin Pogorzałek, radny Wspólnego Lublina, który zabiegał o takie rozwiązanie.

Czytaj więcej...

Ponad 2000 uczniów z 34 szkół podstawowych skorzysta z dodatkowych, bezpłatnych zajęć nauki pływania. Miejski projekt „Umiem Pływać" jest propozycją dla uczniów klas III, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.

Czytaj więcej...

Doskonała baza sportowa, świetnie wyniki nauczania, udział w międzynarodowych projektach i życzliwi nauczyciele – to główne atuty Gimnazjum nr 1 w Lublinie. W szkole działa również Multimedialne Centrum Językowe.  

Czytaj więcej...