W pierwszych 10 autobusach i trolejbusach bezpłatny internet właśnie się pojawił. Do końca roku z darmowego wi-fi skorzystamy w ok. 50 pojazdach miejskiej komunikacji. To inicjatywa klubu Wspólny Lublin, który przekonał do tego pomysłu MPK.

 

– Chcemy, by bezpłatny Internet był we wszystkich naszych autobusach. Dzięki temu rośnie jakość usług naszego przewoźnika – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Bezpłatne wi-fi w miejskiej komunikacji to pomysł radnych Wspólnego Lublina. Namówili do tego prezesa MPK. Dzięki temu już od dziś w 5 autobusach i 5 trolejbusach został zamontowany specjalny system, który pozwala pasażerom bezpłatnie korzystać z sieci. – Do końca roku system będzie działał w ok. 50 pojazdach, czyli ok. 25 proc. taboru – podkreśla Piotr Kowalczyk. Autobusy będą oznaczone specjalną naklejką.

Montaż routerów we wszystkich 220 autobusach i trolejbusach, które jeżdżą po Lublinie zakończy się w 2015 roku. Prędkość przesyłu danych wyniesie 512 kb/s. Nowa usługa nie będzie wiązała się dla mieszkańców Lublina ze wzrostem cen biletów