Do 24 sierpnia dzieci do 15 roku życia w godz. 9-11 pływają w basenie MOSiR przy ul. Łabędziej za darmo. Promocja obowiązuje w dni robocze. – To bardzo dobra wiadomość – cieszy się Marcin Pogorzałek, radny Wspólnego Lublina, który zabiegał o takie rozwiązanie.

 

– Tylko nieliczni wyjadą w wakacje poza Lublin, większość dzieci spędzi wolny od nauki czas w mieście – tłumaczy radny Pogorzałek. - Dlatego postanowiłem poprosić pana prezydenta, aby w wakacje udostępnić dzieciakom basen za symboliczną złotówkę. Prezydentowi spodobał się pomysł.

Od jutra codziennie do 24 sierpnia (z wyjątkiem sobót i świąt) dzieci do 15 roku życia pływają w basenie przy ul. Łabędziej za symboliczną złotówkę. Promocja obowiązuje w godz. 9–11. Każde dziecko może pływać w ramach promocji 60 minut (od przejścia przez bramkę do wyjścia).

– Zniżka przysługuje wyłącznie dzieciom, opiekunowie płacą za bilet zgodnie z obowiązującym w tych godzinach cennikiem. Przy grupach zorganizowanych powyżej 7 osób opiekun wchodzi za darmo – dodaje radny Pogorzałek. I zaznacza. że dzieci do 13 roku życia mogą wejść na pływalnię wyłącznie pod opieką dorosłych.

– Fantastycznie – cieszy się 14-letni Kamil z Bronowic. – Normalnie rodziców nie byłoby stać, aby kupić mi nawet raz w tygodniu bilet na basen. A tak będę mógł przychodzić codziennie. Poducz się pływać, bo na razie umiem tylko pieskiem i na plecach. Chcę nauczyć się kraula, podpatrzę jak pływają ratownicy – dodaje nastolatek.

Z takiego rozwiązania jest zadowolony także przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk. – Podpisuję się dwiema rękami. To znakomita promocja pływania, zdrowego spędzenia wakacji i samego obiektu – mówi przewodniczący.