W tym roku Międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki „Bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym – Przyjazna zebra” zostanie przeprowadzony we wrześniu. Wcześniej radny Marcin Nowak odwiedzał lubelskie przedszkola i szkoły z ogromną pluszową zebrą, która mówiła dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.

 

- Dotychczas rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w grudniu. Tym razem odbędzie się w drugiej połowie września, a powodem zmiany jest 90-rocznica powstania Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie – wyjaśnia Marcin Nowak, radny klubu Wspólny Lublin, który wymyślił akcję „Przyjazna zebra”. – Ponieważ wszystkie poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem placówek edukacyjnych, jestem przekonany, że tak też stanie się w roku bieżącym.

W ramach akcji „Przyjazna Zebra” radny Marcin Nowak wraz z  odwiedza lubelskie przedszkola i szkoły podstawowe. W ten sposób w atrakcyjny sposób dzieci dowiadują się o bezpieczeństwie na drodze. – Kiedy dzieci słyszą coś od pluszaka, wtedy to nie są tylko słowa. Akcja, którą wymyśliłem, odbywa się już 5 rok. Od 3 lat jest współfinansowana przez miasto – mówi Marcin Nowak, radny klubu Wspólny Lublin. – Bierze w niej udział 12 szkół i przedszkoli z Lublina.

Oprócz zabaw z zebrą, dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastyczno-poetyckim „Przyjazna Zebra”. Szczegóły już wkrótce.