W niedzielę w Galerii Ratusz uroczyście otwarto wystawę pokonkursową „Lublin w sercu i obiektywie”. Jury wybrało 49 fotografii wykonanych przez uczniów lubelskich szkół. Wystawę można oglądać do 15 września. Serdecznie zapraszamy!

 

Konkurs fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie” był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W niedzielę podczas wernisażu jego laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Sukcesu gratulował im pomysłodawca wystawy. – W naszym mieście jest wielu młodych pasjonatów, którzy robią świetne zdjęcia i chcieliśmy docenić ich talent. Poziom waszych zdjęć jest niezwykle wysoki – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Na konkurs wpłynęły 282 fotografie. Decyzją jury na wystawie oglądamy 49 zdjęć młodych artystów. Są to fotografie: Agaty Bogusław z XIV LO, Agaty Strug z XXIII LO (2 zdjęcia), Aleksandry Baran z III LO (2 zdjęcia), Alicji Sadowskiej z SP nr 10 (5 zdjęć), Alicji Bieleckiej z SP nr 25, Aleksandry Chudziak z SP nr 10 (2 zdjęcia), Anity Kalinowskiej z XIV LO (3 zdjęcia), Anny Ciszewskiej z XXI LO (2 zdjęcia), Arkadiusza Wójtowicza z XVIII LO (3 zdjęcia), Blanki Rzepeckiej z SP nr 25, Elżbiety Oleszczuk z Gimnazjum nr 11, Emilii Ilczuk z XXIII LO, Eweliny Kaproń z Gimnazjum nr 1, Igi Musik z Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych, Joanny Kozieł z SP nr 51, Joanny Wiśniewskiej z XII LO (3 fotografie), Kacpra Wesołowskiego z SP nr 40 (2 zdjęcia), Kamili Ciosmak z XXIII LO, Karola Piotrowskiego z XXIII LO, Karoliny Jachorek z ZS nr 5, Magdy Hanaki z XXIII LO, Patrycji Grelowskiej z XIV LO, Katarzyny Fijałek z Gimnazjum nr 1, Patrycji Baciur z II LO (3 zdjęcia), Magdy Małek z Gimnazjum nr 15, Mateusza Świzdora z Gimnazjum nr 14, Pauli Kryczki z III LO, Wioletty Wójcik z XIV LO (4 zdjęcia) i Łukasza Tkaczyka XIV LO.

Nagroda publiczności, o której decydowały głosy na fanpage’u Wspólnego Lublina na Facebooku, miała przypaść 5 osobom. Jednak decyzją jury 9 osób weźmie udział w plenerowych warsztatach fotograficznych, które zaplanowano na 14 września na godz. 10. Będą to: Iga Musik (475 głosów), Emilia Ilczuk (303 głosy), Aleksandra Baran (282 głosy), Paula Kryczka (272 głosy), Elżbieta Oleszczuk (256 głosów), Magda Małek (218 głosów), Joanna Wiśniewska (201 głosów), Wioletta Wójcik (173 głosy) i Dominika Strachacka (109 głosów).

Konkurs odbywał się pod patronatem Kuriera Lubelskiego, Radia Lublin, Dziennika Wschodniego i Nowego Tygodnia w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz przewodniczący Rady Miasta Lublin, Piotr Kowalczyk.

Wręczenie dyplomów - zdjęcia