Darmowe wejścia na basen, tańszy wstęp na wydarzenia kulturalne i zniżki w zakupach – z takich przywilejów mogą korzystać rodziny wielodzietne. Wszystko dzięki karcie „Rodzina 3+”.

Lublin, jako jedno z pierwszych miast w Polsce, w 2012 roku wprowadził Kartę Dużej Rodziny. Członkowie rodzin, w których jest co najmniej troje dzieci, mają zniżki na basenach, w kinach, teatrach, czy różnych sklepach. W Lublinie takich rodzin jest 4349.

– Cieszymy się, że miasto interesuje się wielodzietnymi rodzinami. Najbardziej wykorzystywane są karnety na basen. To jest prawdziwy hit – uważa Dorota Kokoszka z Lublina, mama pięciorga dzieci. – Chcielibyśmy jeszcze, by ulgi na wydarzenia kulturalne były trochę większe. Bo wyjście do kina czy teatru z pięciorgiem dzieci to wielki koszt.

– Wprowadzenie karty „Rodzina 3+” to duży sukces. Trzy lata się staraliśmy się, by duże rodziny miały zniżki. To jest ogromna korzyść również dla miasta, bo inwestowanie w rodziny się opłaca. To one są przyszłością Lublina – podkreśla Bożena Pietras, prezes  Lubelskiego Oddziału Związku Dużych Rodzin 3+ .

Radna miejska Jadwiga Mach uważa, że trzeba objąć szczególną troską duże rodziny. – Program się rozwija. Obecnie już ok. 100 przedsiębiorców proponuje dla nich różne ulgi – podkreśla radna Mach.