W 2014 roku czeka nas 115 dni wolnych od pracy, łącznie ze wszystkimi sobotami, niedzielami i świętami. Mamy też szansę na kilka naprawdę długich weekendów.

13 dni przypada na święta. Oprócz tego, dwa święta przypadają w tym roku w sobotę, a zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, pracodawca musi za nie wyznaczyć dni wolne.

W tym roku mamy też kilka długich weekendów. W poniedziałek, 6 stycznia przypada święto Trzech Króli. To daje 3 wolne dni, razem z sobotą i niedzielą. Potem będziemy mogli się cieszyć majowym weekendem. Wystarczy wziąć urlop 3 maja (piątek) i będziemy mieć 4 dni wolne.

Boże Ciało w 2014 roku przypada 19 czerwca. Jeśli ktoś w piątek, 20 czerwca, nie pójdzie do pracy, będzie miał kolejny czterodniowy weekend. Następny wolny dzień przypada dopiero 15 sierpnia. Święto wypada w tym roku w piątek. Dzięki temu będziemy mieć 3 dni wolnego.

Niestety, 1 listopada w tym roku przypada w sobotę, więc długiego weekendu nie będzie. Ale za to 11 listopada będzie we wtorek, co przy wolnym poniedziałku, da nam 4 dni odpoczynku. 5-dniowym weekendem możemy się cieszyć, jeśli weźmiemy urlop 24 grudnia, w wigilię.